Ndërlidhjet

Somali: Rrëmbehen tre punëtorë humanitarë


Persona të armatosur kanë rrëmbyer tre punonjës humanitarë në pjesën qendrore të Somalisë. Organizata "Mjekët pa kufi" ka bërë të ditur se midis të rrëmbyerve janë një shtetas i Belgjikës dhe një danez.

Në një tjetër incident, bëhet e ditur se persona të maskuar kanë vrarë një punëtor lokal humanitar në qytetin Merka.
XS
SM
MD
LG