Ndërlidhjet

Kusarët somalezë lirojnë anijen libaneze


Kusarët somalezë e kanë liruar sot anijen treansportuese libaneze që po lundronte me flamurin e Togos dhe ishte e ngarkuar me gjëra ushqimore nga programi humanitar i Kombeve të Bashkuara, kanë bërë të ditur zyrtarë të këtij programi.

Anija libaneze ishtë rrëmbyer nga kusarët më 14 prill, në afërsi të Mogadishos.

Kusarët somalezë po mbajnë peng të paktën edhe 19 anije dhe mbi 300 marinarë, duke kërkuar pagesë për lirimin e tyre.
XS
SM
MD
LG