Ndërlidhjet

Zhbogar: Bashkëpunim me Kosovën


Ministri i Jashtëm i Sllovenisë Samuel Zhbogar, e filloi vizitën dy ditore në Kosovë me vizitën që u bëri trupave sllovene në kuadër të KFOR-it.

Zhbogar ka deklaruar se Sllovenia është duke investuar rreth 200 milionë euro në Kosovë, dhe se ka interes që të vazhdojnë investimet dhe bashkëpunimi me Kosovën.

Aika thënë se në takimet që nesër do t'i zhvillojë me udhëheqësit më të lartë të Kosovës, do të nënshkruhet një marrëveshje për bashkëpunimin Slloveni-Kosovë në fushën e zhvillimit.
XS
SM
MD
LG