Ndërlidhjet

Çmimi i naftës bie 9 %


Çmimet e naftës kanë rënë për afro 9 % për shkak të shqetësimeve të investitorëve për ekonominë globale dhe rënien e kërkesës për energji në botë.

Të hënën, një fuçi nafte në bursën e Nju Jorkut u tregtua për më pak se 46 dollarë.

Rënie shënuan edhe bursat amerikane dhe evropiane, e cila sot u përcoll me rënie të ngjashme në bursat aziatike.
XS
SM
MD
LG