Ndërlidhjet

Pragë: Turqia më afër BE-së


Ministri i jashtëm çek, Karel Schwarzenberg tha se Turqia është gjithmonë e më pranë Bashkimit Evropian dhe bisedimet për anëtarësi duhet të vazhdojnë megjithë dallimet për këtë proces.

Komentet e shefit të diplomacisë çeke u bënë në Pragë pas takimit me përfaqësuesit e Ankarasë zyrtare.

Çekia ka kryesinë e rradhës së Bashkimit Evropian.
XS
SM
MD
LG