Ndërlidhjet

Obama: Do vazhdojmë me diplomaci me Iranin


Presidenti amerikan Barack Obama tha se do të vazhdojë dhe më tej të ndjekë një politikë "të ashpër", por të drejtpërdrejtë me Iranin, pavarësisht komenteve anti izraelite të presidentit iranian.

Obama i bëri këto deklarata pas takimit me mbretin Abdullah të Jordanisë.
XS
SM
MD
LG