Ndërlidhjet

Bagdad: 20 të vrarë dhe 50 të plagosur


Autoritetet irakiane thanë se një sulmuaes vetëvrasës e ka hedhur veten në erë afër një grupi të policëve në Bagdad, duke lënë 20 të vdekur dhe rreth 50 të plagosur. Detaje rreth këtij sulmi ende nuk janë publikuar. Të mërkurën, ndërkaq të paktën katër persona kanë vdekur, ndërsa 13 të tjerë janë plagosur në një sulm vetëvrasës afër një xhamie sunite në pjesën qendrore të Irakut.
XS
SM
MD
LG