Ndërlidhjet

Korea Veriore do t'i gjykojë dy gazetaret amerikane


Korea Veriore do t'i gjykojë dy gazetraret amerikane, të cilat janë arrestuar nga autioritetet e këtij vendi mujain e kaluar në kufi me Kinën, ka njoftuar agjencia shtetërore verikoreane e lajmeve.
Sipas kësaj agjencie organet kompetente të Koresë Veriore kanë përfunduar hetimet lidhur me gazetaret ameriknae dhe rastin e tyre do ta procedojnë në gjykatë.
Ijuna Li dhe Lora Ling nga televizioni amerikan Current TV, janë arrestuar në kufi me Kinën nën akuzën për kalim ilegal në territorin e Koresë Veriore për qëllime armiqëesore.
XS
SM
MD
LG