Ndërlidhjet

Bagdad: Nga sulmi vetëvrasës – 55 të vrarë


Policia irakiane njoftoi se nga një sulm vetëvrasës me bombë, u vranë së paku 55 vetë dhe u plagosën afro 100 të tjerë.

Sulmi u bë në hyrjet e një tempulli fetar shiit në Kadhimiya afër Bagdadit.

Ky sulm u bë vetëm një ditë, pasi në provincën Diyala, nga dy sulme vetëvrasëse, u vranë afro 90 vetë.
XS
SM
MD
LG