Ndërlidhjet

Pakistan: Nga shpërthimet - 16 fëmijë të vrarë


Raportohet se nga një shpërthim i granatës së dorës në Waziristanin Verior në Paksitan, janë vrarë katër fëmijë dhe prindërit e tyre. Nga ky incident që ndodhi sot, janë plagosur edhe katër persona të tjerë.

Dje, poashtu në pjesën veriperëndimore të këtij vendi, sipas zyrtarëve, janë vrarë 12 fëmijë, pasi kishin luajtur me një bombë, që i ngjante topit.
XS
SM
MD
LG