Ndërlidhjet

Kabul:Vriten pesë policë dhe 12 kryengritës


Pesë policë afganë dhe 12 kryengritës janë vrarë gjatë përleshjeve në Afganistan.
Policia kishte filluar një operacion kundër kryengritësve në rajonin Musaji, në jung të Kabulit, kanë thënë zyrtarë afganë.
Kohëve të fundit janë shtuar sulmet e kryengritësve talibanë kundër të cilëve janë angazhuar rreth 70 mijë trupa ndërkombvëtare të udhëhequra nga forcat amerikane.
XS
SM
MD
LG