Ndërlidhjet

Arrestohet kreu i mafias serbe


Njëri nga krerët më të njohur të mafias serbe është arrestuar nga policia në Beograd, pasi dyshohet të jetë i përzier në vrasjen e gazetarit kroat, Ivo Pukaniq.
Sreten Jociq, është i kërkuar edhe nga disa vende tjera europiane për aktivitete të ndryshme kriminale. Mendohet se ai është autori i vrasjes se gazetarit dhe drejtorit te javores kroate “Nacional” vitin e kaluar në Zagreb.
XS
SM
MD
LG