Ndërlidhjet

Anulohen shumë fluturime nga Evropa për Meksikë


Ekipazhi i një aeroplani të avio kompanisë franceze, Er Frans, ka refuzuar të fluturojë për Mekiskë për shkak të epidemisë së gripit të derrave.
Ndërkohë edhe disa kompani ajërore portugeze kanë paralajmëruar anulimin e fluturimeve për Meksikë pikërisht për shkak të përhapjes së virusit të gripit të derrave.
Shumë kompani ajërore nga Gjermania, Britania e Madhe dhe Franca tashmë kanë suspenduar fluturimet për këtë vend.
XS
SM
MD
LG