Ndërlidhjet

Rusi: Marrëveshje me Osetinë Jugore, Abkhazinë


Rusia ka nënshkruar marrëveshje me rajonet separatiste në Gjeorgji, Abkhazia dhe Osetia Jugore, sipas të cilave formalisht e ka marrë përgjegjësinë për mbrojtjen e kufijve të këtyre rajoneve me Gjeorgjinë.

Këtë marrëveshje e nënshkruan presidenti rus, Dmitry Medvedev dhe liderët e Osetisë Jugore dhe Abkhazisë, Eduard Kokoity dhe Sergei Bagapsh.
XS
SM
MD
LG