Ndërlidhjet

Aeroplanat e Turqisë sulmuan kurdët


Ushtria e Turqisë sot njoftoi se ka ndërmarrë sulme ajrore kundër bazave të Partisë Punëtore të Kurdistanit, në veri të Irakut.

Sipas ushtrisë, sulmet me aeroplana u bënë gjatë natës së kaluar dhe ditës së sotme.

Këto sulme u bënë pasi dje, nga një shpërthim me bombë, në pjesën juglindore të Turqisë, u vranë nëntë ushtarë.
XS
SM
MD
LG