Ndërlidhjet

Sulmohet vetura e EULEX-it në Mitrovicë


Një grup personash të panjohur kanë hedhur mbrëmë koktej molotovi dhe gurë mbi një veturë në lëvizje të misionit evropian për sundimin e ligjit EULEX, në pjesën veriore të Mitrovicës.

Policia e Kosovës ka njoftuar se dëmet që janë shkaktuar janë materiale dhe se incidenti ka ndodhur në afërsi të shkollës së mesme teknike në Mitrovicë.

XS
SM
MD
LG