Ndërlidhjet

Afganistan: Vriten 15 militantë


Forcat afgane dhe ato ndërkombëtare kanë vrarë sot 15 militantë talibanë në Afganistanin jugor.

Luftimet shpërthyen kur militantët e sulmuan një konvoj të trupave.

Ushtria amerikane tha se nuk ka viktima në radhët e armatës afgane dhe trupave ndërkombëtare.
XS
SM
MD
LG