Ndërlidhjet

Pakistan: 60 militantë të vrarë


Trupat e Pakistanit thanë se kanë vrarë deri 60 militantë në ofenzivën nga toka dhe ajri, e cila ende po vazhdon në veriperëndim të vendit.

Njoftohet se militantët janë vrarë gjatë 24 orëve të kaluara në qarkun Buner.

Armata pakistaneze e ndërmorri operacionin në fillim të javës për t'i penguar luftëtarët talibanë që të depërtojnë më thellë në drejtim të kryeqytetit Islamabad.
XS
SM
MD
LG