Ndërlidhjet

5 trupa ndërkombëtare u vranë në Afganistan


NATO tha sot se pesë trupa të koalicionit janë vrarë në një sulm të kryengritësve në Afganistanin jugor.

Katër nga trupat e vrarë u tha se ishin pjesëtarë të ISAF-it, ndërsa njëri ushtar amerikan.

NATO tha se sulmi ishte kryer me armë të vogla zjarri dhe granatahedhës.

Raportohet se ky ishte sulmi i vetëm më vdekjeprurës kundër trupave ndërkombëtare në Afganistan në javët e fundit.
XS
SM
MD
LG