Ndërlidhjet

Rusia i mbronë kufijtë e rajoneve separatiste


Agjencitë ruse të lajmeve raportojnë se pjesëtarët e forcave kufitare të Rusisë, janë vendosur në pocizionet në kufijtë e rajoneve separatiste në Gjeorgji, Osetia Jugore dhe Abkhazia.

Kjo vendosje u bë, pas nënshkrimit të marrëveshjes ndërmjet Rusisë dhe liderëve të dy rajoneve separatiste.
XS
SM
MD
LG