Ndërlidhjet

Papa viziton Lindjen e Mesme


Papa Benedikti i 16-të, thotë se në vizitën e tij, javën e ardhshme, në Lindjen e Mesmje, shkon si "pelegrin i paqes".

Ai theksoi se "për më tepër se 60 vite, ky rajon i shenjtë kishte qenë i goditur nga dhuna dhe padrejtësia".

Gjatë kësaj vizite, Papa Benedikti i 16-të, do ta vizitoj Jordaninë, Izraelin dhe territoret palestineze.
XS
SM
MD
LG