Ndërlidhjet

Muktada al-Sadr në Turqi


Kleriku shiit, Muktada al-Sadr, i cili para dy vjetësh udhëhoqi kryengritjen kundër trupave amerikane në Irak, dhe më pas u tërhoq nga opinioni, është paraqitur në Stamboll, ku është takuar me rreth 70 shitë irakianë.
Sipas njoftimeve, në këtë takim është folur për të ardhmen e Irakut.
Mediat turke bëjnë të ditur se Muktada al-Sadr, është takuar edhe me kryeministrin turk, Rezhep Taip Erdoan.
XS
SM
MD
LG