Ndërlidhjet

Rezai: Fjalori i Ahmedinexhadit avanturier


Kandidati konservator presidencial iranian Mohsen Rezai ka kritikuar ashpër presidentin Mahmud Ahmedinexhad, duke e akuzuar për peripetitë nëpër të cilat po kalon vendi.
Rezai ka thënë se fjalori që përdor Ahmedinexhad për çështjen e programeve bërthamore është avanturier.
Ai ka thënë se nuk mbështet as pasivitetin dhe as avanturizmin në politikën e jashtme.
"Perendimit dhe Shteteve të Bashkuara u duhet Irani dhe Teherani duhet ta shfrytëzoj këtë në shërbim të interesave të vendit", ka thënë Mohsen Rezai.
XS
SM
MD
LG