Ndërlidhjet

Oli Rehn dënon vrasjen e Xhindit


Vrasja e deputetit socialist Fatmir Xhindi është dënuar edhe nga ana e komisionerit për zgjërim të Bashkimit Evropian Oli Rehn, transmeton agjencia Frans Press.
"Dënoj me vendosmëri vrasjen e Fatmir Xhindit dhe ftoj autoritetet për hetim të detajuar dhe sjelljen e fajtorëve para drejtësisë", thuhet në një komunikatë që Oli Rehn e ka lëshuar në Bruksel.
XS
SM
MD
LG