Ndërlidhjet

Mullen: Armët e Pakistanit janë të sigurta


Kryekomandanti i ushtrisë amerikane tha se armët bërthamore të Pakistanit janë të sigurta.

Admirali Mike Mullan, shef i Shtabit të Përgjithshëm të ushtrisë së Shteteve të Bashkuara, e përjashtoi mundësinë se armët mund të bien në duart e militantëve talibanë.

Komentet e Mullen u bënë para takimit që presidenti Barack Obama do ta ketë me liderët e Afganistanit dhe Pakistanit nga fundi i javës në Uashington.
XS
SM
MD
LG