Ndërlidhjet

Gjeorgji: U zbulua komploti kundër NATO-s


Gjeorgjia thotë se e ka zbuluar një komplot, që kishte për qëllim një kryengritje të armatosur, për t’i shkatërruar ushtrimet ushtarake të NATO-s në këtë vend.

Zëdhënësi i Ministrisë së brendshme gjeorgjiane, Shota Utiashvili, tha se disa oficerë të lartë janë arrestuar dhe ka akuzuar Rusinë për involvim.

Ministri i mbrojtes, David Sikharulidze, tha se kryengritja ishte harmonizuar ashtu që të koincidoj me ushtrimet e NATO-s, që fillojnë nesër në Gjerogji.
XS
SM
MD
LG