Ndërlidhjet

Ambasadorët e BE-së vizituan Kosovën


Ambasadorët e 27 vendeve të Bashkimit Evropian, sot në Prishtinë, kanë biseduar me përfaqësuesit e misionit EULEX për punën e tij në Kosovë.

Në njoftimin EULEX-it, thuhet se vizita ishte realizuar me propozimin e Çekisë, që aktualisht e kryeson presidencën e radhës së BE-së.

Gjatë qëndirmit në Kosovë, ambasadorët e Bashkimit Evropian janë takuar edhe me zyrtarë të lartë ndërkombëtarë dhe vendës dhe me liderë të komuniteteve.
XS
SM
MD
LG