Ndërlidhjet

Në Uashington takohen Klinton e Lavrov


Ministrat e jashtëm të SHBA-ve dhe Rusisë, Hilari Klinton e Sergej Lavrov, takohen sot në Uashington.

Një nga angazhimet e zyrtarëve të lartë do të jetë përgatitja e takimit të presidentëve të dy vendeve, Barak Obama e Dmitrij Medvedev, i cili do të zhvillohet në muajin korrik në Moskë.

Dy shefat e dipolomacive do të mbajnë një konferencë të përbashkët për gazetarë në Departamentin e Shtetit.
XS
SM
MD
LG