Ndërlidhjet

BE diskuton për punësimin


Përfaqësuesit e Bashkimit Evropian kanë filluar në Pragë takimin për punësimin, në të cilin pritet të miratohen propozimet për samitin e ardhshëm të liderëve të Bashkimit Evropian për pengimin e papunësisë dhe për ruajtjen e sa më shumë vendeve të punës në rrethanat e recesionit botëror.
Vlerësohet se për shkak të krizës ekonomike globale, në dy vjetët e ardhshme rreth tetë million njerëz do të mbesin pa punë.
XS
SM
MD
LG