Ndërlidhjet

Vazhdojnë protestat në Mitrovicë


Dhjetëra serbë edhe sot kanë protestuar në lagjen Kroi i Vitakut në veri të Mitrovicës dhe janë shpërndarë pasi forcat e rendit përdorën gazin lotsjellës, ka njoftuar zëdhënësi i policisë, Besim Hoti.

Protestat po mbahen çdo ditë në shenjë kundërshtimi me rindërtimin e shtëpive të disa banorëve shqiptarë.
XS
SM
MD
LG