Ndërlidhjet

Kiev: Nga zjarri humbën jetën 9 vetë


Nga zjarri që përfshiu një bastore në Dnipropetrovs të Ukrainës, humbën jetën 9 vetë dhe u lënduan më se 10 të tjerë.

Zyrtarët thanë se hetimet e para sugjerojnë se zjarri së pari ishte paraqitur në një aparat loje, kështu që mund të ndodhë që nuk janë respektuar rregullat e sigurisë.
XS
SM
MD
LG