Ndërlidhjet

Jeremiq: Dallime me Maqedoninë rreth Kosovës


Shkupi dhe Beogradi nuk kanë pikpamje të njejtë sa i përket statusit të Kosovës dhe, për fat të keq, edhe më tej nuk kemi afrim të qëndrimeve rreth kësaj çështje, ka deklaruar në Shkup Vuk Jeremiq, ministër i Jashtëm i Serbisë.

Gjatë qëndrimit në Shkup ai është takuar me homologun maqedonas Antonio Milloshovski i cili me këtë rast ka këtë rast ka thënë se nuk është sekret se Maqedonia dhe Serbia kanë dallime në qëndrimet për disa çështje që kanë të bëjnë me rajonin.

XS
SM
MD
LG