Ndërlidhjet

OBSH: 2100 vetë të infektuar nga gripi


Organizata Botërore e Shëndetësisë tha sot se është konfirmuar se afro 2100 njerëz ishin të infektuar me virusin H1N1 në 23 vende.

OBSH-ja thotë se është konfirmuar se 42 vetë kanë vdekur në Meksikë dhe një në Shtetet e Bashkuara, nga virusi i ri, që është një përzierje gjenetike e virusit të gripit të derrave, të shpezëve dhe të njerëzve.
XS
SM
MD
LG