Ndërlidhjet

Ushtria pakistaneze sulmon talibanët


Aeroplanët pakistanezë kanë bombarduar pozicionet e talibanëve në Luginën Svat, e cila është nën kontrollin e ekstremistëve. Bëhet e ditur se për shkak të operacioneve luftarake në këtë rajon, dhejtra mija vetë i kanë braktisur shtëpitë e tyre. Kryeministri, Jusuf Raja Gilani, ka deklaruar se forcat e armatosura të Pakistanit kanë për detyrë t’i eliminojnë militantët dhe terroristët në këtë rajon.
XS
SM
MD
LG