Ndërlidhjet

Rogozin: Të rivendosen lidhjet NATO-Rusi


I dërguar i Rusisë në NATO tha se Moska është e gatshme të rivendosë marëdhëniet me aleancën, përkundër dëbimit të dyanshëm të diplomatëve.

Dmitry Rogozin tha se “është koha që t’i vihet pikë kësaj historie, dhe të rivendosen marrëdhëniet sa më shpejt të jetë e mundur”.

Ai gjithashtu sugjeroi se dëbimi i dy rusëve nga Brukseli dhe i dy zyrtarëve të NATO-s nga Moska, bashkë me stërvitjet aktuale ushtarake të aleancës në Gjeorgji, mund të jenë pjesë e sabotazhit për t’i prishur marrëdhëniet.
XS
SM
MD
LG