Ndërlidhjet

Autoritet në Shri Lankë arrestojnë tre gazetarë britanikë


Policia në Shri Lankë ka arrestuar tre gazetarë britanikë nën akuzën se në raportimet e tyre kanë dëmtuar imazhin forcave të sigurimit të këtij vendi.
Tre anëtarët e ekipit televiziv britanik, Cenel 4, kanë raportuar për luftimet midis forcave qeveritare dhe tigrave tamilë.
Organizatat për mbrojtjen e gazetarëve kanë akuzuar autoritetet në Shri Lankë se po zhvillojnë fushatë të paarsyeshme kundër mediave gjatë ofenzivës ushtarake kundër kryengritësve tamilë.
XS
SM
MD
LG