Ndërlidhjet

Tërmet i fuqishëm në Oqeanin e Qetë


Një tërmet i fuqishëm është shënuar mbrëmë në Oqeanin e Qetë, rreth 600 kilometara nga bregdeti i Ekuadorit, ka njoftuar Instituti amerikan për hulumtime gjeologjike.
Bëhet e ditur se tërmeti kishte fuqinë prej 6.1 shkallë të Rihterit, dhe se nuk ka shkaktuar viktima as dëme materiale.
XS
SM
MD
LG