Ndërlidhjet

Zyrtarë amerikanë dhe britanikë bisedojnë për Libinë, SirinëKrerët e mbrojtjes së Shteteve të Bashkuara dhe Britanisë së Madhe u takuan në Pentagon për të diskutuar mënyrat që t'i bëhet trysni më e madhe liderit të Libisë, Moamer Gadafi.

Sekretari i Mbrotjes Robert Gejts dhe admirali Majk Mullen biseduan me sekretarin britanik Liam Foks dhe gjeneralin Dejvid Riçards.

Dy aleatët gjithashtu do të bisedojnë për luftën në Afganistan dhe dhunën në Siri.
XS
SM
MD
LG