Ndërlidhjet

Trupat në paralagjen e DamaskutMë shumë se 2.000 policë të Sirisë janë shpërndarë në paralagjen Duma të Damaskut, ku kanë ngritur postblloqe dhe i kontrollojnë dokumentat e banorëve.

Dëshmitarët i kanë thënë agjencisë Reuters se automjetet ushtarake janë të pajisura me automatikë të kalibrit të rëndë.

Protesta kundër regjimit të presidentit Bashar al-Asad janë zhvilluar sot në qytetin Banias.
XS
SM
MD
LG