Ndërlidhjet

Egjipt: Shpërthim në terminalin e gazit afër Izraelit


Zyrtarët e sigurisë në Egjipt raportuan për shpërthim në një terminal të gazit afër kufirit me Izraelin.

Agjencitë raportuan se shpërthimi ka ndodhur afër qytetit El-Aris, ndërsa gazpërcjellësi për në Izrael dhe Jordani është mbyllur.

Agjencia Reuters citoi zyrtarë të kenë thënë se dyshojnë se sulmin e ka kryer një "bandë e armatosur".
XS
SM
MD
LG