Ndërlidhjet

SHBA: 160 të vdekur nga stuhiaRaportohet se së paku 160 persona kanë vdekur si pasojë e motit të keq në jug të Shteteve të Bashkuara.

Në shtetin e Alabamës zyrtarët njoftuan për 128 të vdekur, kurse në Misisipi janë regjisturar 32 viktima nga moti i keq. Janë raportuar të vdekur dhe në Xhorxhia dhe Tenezi.

Mbi 100 stuhi kanë goditur këtë pjesë të SHBA-ve nga e mërkura.
XS
SM
MD
LG