Ndërlidhjet

14 të vdekur në MarakeshNga shpërthimi në një kafene të Marakeshit janë vrarë 14 persona dhe 20 të tjerë janë plagosur, njoftoi Ministria e Brendshme e Marokut.

Të njëjtat burime e cilësuan shpërthimin si "akt kriminal".

Në mesin e viktimave ka dhe turistë të huaj. Marakeshi është një nga destinacionet e njohura të turizmit.
XS
SM
MD
LG