Ndërlidhjet

BE-ja e OKB-ja kritika e sanksione ndaj Sirisë



Bashkimi Evropian pritet të diskutojë sot vendosjen e sanksioneve kundër Sirisë si reagim ndaj dhunës së forcave qeveritare kundër protestuesve.

Sanksionet mund të përfshijnë pezullimin e fondeve në vlerë prej miliona eurosh për qeverinë siriane si dhe kufizime udhëtimi për zyrtarët kyçë.

Siria pritet të përballet sot me kritika të ashpra dhe në Këshillin e të Drejtave të Njeriut të OKB-së.
XS
SM
MD
LG