Ndërlidhjet

Rusi: Vriten 16 militantëNjë udhëheqës i militantëve dhe nëntë bashkëpunëtorë të ngushtë të tij janë vrarë në rajonin rus të Stavropolit, njoftoi policia ruse.

Në mesin e të vrarëve janë dhe dy gra. Operacioni i forcave të sigurisë u zhvillua në fshatin ku militantët qëndronin të fshehur.

Në një tjetër operacion forcat e rendit kanë vrarë edhe gjashtë militantë të tjerë në Republikën e Dagestanit.
XS
SM
MD
LG