Ndërlidhjet

Vëllazira Myslimane bën thirrje për protesta në Siri"Vëllazëria Myslimane" i ka bërë thirrje sirianëve të dalin sot në rrugë dhe të protestojnë kundër dhunës së qeverisë ndaj demostruesve si dhe të kërkojnë liri e demokraci.

Grupimi "Vëllazëria Myslimane" është i ndaluar në Siri dhe kjo është hera e parë që ky grupim bën thirrje të hapur për protesta kundër regjimit të Bashar al Asadit.

Aktivistët kanë bërë thirrje që sot të mbahet "Dita e Zemërimit" pas faljes së të premtes.
XS
SM
MD
LG