Ndërlidhjet

Forcat siriane vrasin 24 civilëForcat e Sirisë kanë qëlluar për vdekje të paktën 24 civilë, përfshirë dy fëmijë, në sulmet kundër protestuesve që demonstruan gjatë ditës së sotme, njoftoi organizata siriane për të drejtat e njeriut Savasija.

Organizata Savasija, e themeluar nga avokati për të drejtat e njeriut Mohamad al-Hasani, i cili ndodhet në burg, tha se i ka emrat e gjithë 24 viktimave që janë vrarë në Dara, Homs dhe Latakia, si dhe në qytetin Kadam afër kryeqytetit Damask.
XS
SM
MD
LG