Ndërlidhjet

Arsenali mund Mançesterin


Në derbin e javës së 35-të, të Premierë Ligës angleze, Arsenali i Londres ka mundur Mançester Junajted me rezultat 1:0.

Me këtë disfatë, distanca ndërmjet Mançesterit që e kryeson tabelën dhe Çelzit është zvogëluar në vetëm tre pikë.

Javën e ardhshme, Mançester Junajted, pret Çelzin në fushën e vet dhe ky takim mund të jetë vendimtar për titullin e kampionit.
XS
SM
MD
LG