Ndërlidhjet

Siria arreston qindra aktivistëForcat siriane të siguris; kanë arrestuar qindra mbështetës të demokracisë në të gjithë vendin.

Agjencitë e lajmeve raportojnë se aktivistët janë rrethuar në qytetin Dera, një ditë pasi forcat qeveritare morën kontrollin e qytetit me tanke.

Sirianët kanë vazhduar me protesta megjithë dhunën dhe arrestimet e forcave qeveritare.

Rreth 560 civilë besohet se janë vrarë nga forcat e sigurisë, që nga fillimi i protestave.
XS
SM
MD
LG