Ndërlidhjet

Karzai: Bin Laden pagoi për veprimet e bëraBin Ladeni pagoi për veprimet e tij, tha presidenti afgan Hamid Karzai gjatë një fjalimi televiziv, pas vrasjes së kreut të Al Kaidës Osama bin Laden.

Karzai i bëri thirrje talibanëve të vetpërmbahen nga luftimet pas vrasjes së bin Ladenit.

"Talibanët duhe ttë nxjerrin mësime nga vrasja e bin Ladenit dhe të përmbahen nga luftimet", tha Karzai.
XS
SM
MD
LG