Ndërlidhjet

Dirigjenti izraelit drejton koncertin në GazaDirigjenti i njohur izraelit, Daniel Barenboim, do të drejtojë "koncertin e paqes" që do të mbahet të martën në Rripin e Gazës. Barenboim është një mbështetës i njohur i paqes mes izraelitëve dhe palestinezëve. Orkestra përbëhet nga muzikantë evropianë.

Mbajtja e koncertit të rallë për rajonin u lajmërua nga koordinatori i OKB-së për procesin paqësor në Lindjen e Mesme
XS
SM
MD
LG